Wi-Fi 6 Modem Nedir?

Wi-Fi 6, Wi-Fi teknolojisinde yeni nesil bir standarttır. “802.11ax” olarak bilinen Wi-Fi 6, dünyada aynı anda internete bağlanmaya çalışan cihaz sayısındaki artış ile oluşan ihtiyaca cevap olarak geliştirildi.

Wi-Fi teknolojisini bir adım öteye taşıyan Wi-Fi 6, ışık hızındaki yüksek hızlarla birlikte ev içi kapsamasını önemli oranda arttırıyor. Wi-Fi 6, sahip olduğu teknoloji sayesinde ev içinde yapısal nedenlerden (duvarlar – mesafeler) kaynaklanabilen bağlantı/hız sorunlarının önüne geçebiliyor. Bu sayede evin her odasında daha verimli bir internet kullanımına olanak sağlıyor.

Ev içinde Wi-Fi bağlantısını güçlendiren Wi-Fi 6 ile sabit internet bağlantısı evin her yerine taşınarak, mevcut teknolojilere göre çok daha fazla kapsama elde ediliyor. Bu sayede duvarlardan kaynaklanan kapsama sorunu da çözülürken, yapay zeka çözümü ile Wi-Fi ağlarına daha verimli ve düşük gecikme süreleri ile bağlanabiliyor.

Ayrıca bağlantıda kullanılan Yeni nesil Wi-Fi 6 modem, düşük gecikme gerektiren online oyunlar gibi kullanımları otomatik olarak algılayarak Wi-Fi bağlantısını buna uygun hale getiriyor.