Gebze İnternet Altyapı Sorgulama

Gebze İnternet Altyapı Sorgulama Hakkında bilgi almak için bizleri takip ediniz.

Fiber İnternet Nedir? Nasıl Çalışır?

Genellikle fiber internet veya kısaca “fiber” olarak adlandırılan fiber optik internet, düşük gecikme süresiyle saniyede 940 Megabit (Mbps) hıza ulaşabilen geniş bantlı bir bağlantıdır. Fiber internet, verilerin dünya çapında aktarılma yöntemindeki en son değişikliktir. Kablodan ve çevirmeli ağdan çok daha hızlıdır ve büyük miktarlarda veriyi tek bir hatta taşıyabilmektedir. Genellikle birden çok terabit veri aktarımına oldukça kolay bir şekilde ulaşır. Bundan dolayı birden çok kullanıcı aynı anda birden fazla cihazla internete kolay bir şekilde bağlanabilmektedir.

Fiber İnternetin Özellikleri Nelerdir?

Fiber İnternetin özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  1. Fiber optik internet hızı 1 GBPS’ dir. Bu, çoğumuzun bildiği 50 – 100 Mbps kablodan 10 ila 20 kat daha hızlıdır.
  2. Fiber optikler, özellikle daha yüksek hızlarda daha fazla kullanıcıyı ve daha fazla veriyi işleyebilmektedir.
  3. Fiber optik internet hızı, aşırı yüklenmeye daha az duyarlı olduğu için yavaşlamaz.
  4. Fiber optik internet sağlayıcıları daha az sinyal kaybına ve 10 kat daha fazla bant genişliğine sahip olduğundan; birden fazla cihaza bağlandığınızda hızınızın düşmez.

Gebze İnternet Altyapı Sorgulama Hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edin.

Fiber Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Fiber nerede var? sorusunun cevabını bulmak ve fiber altyapı sorgulama işlemi yapmak için öncelikle seçeceğiniz ISS’ nin (internet servis sağlayıcı) fiber internet hizmeti sunması gerekir. Eğer seçtiğiniz ISS fiber internet altyapısı sunuyorsa, fiber altyapı sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Sorgulama her firmada farklı bir şekilde yapılmakla birlikte Turkcell Superonline internet altyapısını web sitemizden ya da bizlere ulaşarak sorgulayabilirsiniz. Bu sayede fiber internet hızınızın maksimum hangi hızlara ulaşabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz.

En Yüksek Fiber İnternet Hızı Kaç Mbps?

Hollanda ve ABD’li ortak bir araştırma grubu, bir fiber ağ için dünya hız rekorunu kırarak saniyede yaklaşık 32 terabayt hıza ulaştı. Bu hız, 31,25 mikrosaniyede (0,03 milisaniye) 1 GB’lık bir filmi veya 1 TB’lık sabit sürücünüzün tüm içeriğini yaklaşık 31 milisaniyede aktarmak için yeterlidir.

Gebze İnternet Altyapı Sorgulama Hakkında bilgi almak için web sayfamızı ziyaret ediniz.