Düzce Uygun Fiyatlı İnternet Kampanyaları

Düzce Uygun Fiyatlı İnternet Kampanyaları Hakkında bilgi almak için bizleri takip ediniz.

Fiber İnternet

Hızlı internet teknolojisinin ana yapı taşı ise tahmin edebileceğiniz üzere fiber-optik kablolardır. Bu fiber kablolar, maksimum kapasitede ışık hızının %70’ine denk gelecek hızlarda veri iletimi yapabilirler. Ayrıca diğer iletken kablolara göre daha az etkilenen fiber kabloların ömürleri uzundur.

Fiber internet birden çok fiber optiğin bir araya gelmesiyle oluşturulan Fiber Optik Trunk kabloları sayesinde taşınır. İnsan saçıyla aynı boyutta olan bir fiber optik, veriyi ışık hızına yakın bir hızda taşımaktadır. Aynı anda birden fazla veriyi taşıyabilir.

Fiber Optik Trunk kabloları yüzlerce fiber optikten oluşmaktadır. Her bir fiber optik aynı anda çoklu verileri ışık hızına yakın bir hızda ışık formunda taşırlar. Bu yüzden fiber internet dünyanın şu an yaygınlaşmış en hızlı interneti olarak kabul edilmektedir.

Fiber İnternetin Özellikleri Nelerdir?

  • Fiber optik internet hızı 1 GBPS’ dir. Bu, çoğumuzun bildiği 50-100 Mbps kablodan 10 veya 20 kat daha hızlıdır.
  • Fiber optikler, özellikle daha yüksek hızlarda daha fazla kullanıcıyı ve daha fazla veriyi işleyebilmektedir.
  • Fiber optik internet hızı, özellikle aşırı yüklenmeye daha az duyarlı olduğu için yavaşlamaz.
  • Fiber optik internet sağlayıcıları daha az sinyal kaybına ve 10 kat daha fazla bant genişliğine sahip olmaktadır. Birden fazla cihaza bağlandığınızda hızınızın düşmez.

Düzce Uygun Fiyatlı İnternet Kampanyaları Hakkında bilgi almak için bizleri takip ediniz.

Fiber Altyapı Sorgulama

Fiber nerede var? sorusunun cevabını bulmak ve fiber altyapı sorgulama işlemi yapmak için öncelikle seçeceğiniz ISS’ nin (internet servis sağlayıcı) fiber internet hizmeti sunması gerekir. Özellikle seçtiğiniz ISS fiber internet altyapısı sunuyorsa, fiber altyapı sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Sorgulama her firmada farklı bir şekilde yapılmakla birlikte Turkcell Superonline internet altyapısını web sitemizden ya da bizlere ulaşarak sorgulayabilirsiniz. Bu sayede fiber internet hızınızın maksimum hangi hızlara ulaşabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz.

En Yüksek Fiber İnternet Hızı

Hollanda ve ABD’li ortak bir araştırma grubu, bir fiber ağ için dünya hız rekorunu kırarak saniyede yaklaşık 32 terabayt hıza ulaştı. Bu hız, 31,25 mikro saniyede (0,03 milisaniye) 1 GB’lık bir filmi veya 1 TB’lık sabit sürücünüzün tüm içeriğini yaklaşık 31 milisaniyede aktarmak için yeterlidir.

Düzce Uygun Fiyatlı İnternet Kampanyaları Hakkında bilgi almak için web sayfamızı ziyaret ediniz.