Düzce En Kaliteli İnternet

Düzce En Kaliteli İnternet

Fiber İnternet Nedir?

Genellikle fiber internet veya kısaca “fiber” olarak adlandırılan fiber optik internet, düşük gecikme süresiyle saniyede 940 Megabit (Mbps) hıza ulaşabilen geniş bantlı bir bağlantıdır. Fiber internet, verilerin dünya çapında aktarılma yöntemindeki en son değişikliktir. Kablodan ve çevirmeli ağdan çok daha hızlıdır ve büyük miktarlarda veriyi tek bir hatta taşıyabilmektedir. Genellikle birden çok terabit veri aktarımına oldukça kolay bir şekilde ulaşır. Fiber internet ile birden çok kullanıcı aynı anda birden fazla cihazla internete kolay bir şekilde bağlanabilmektedir. Ayrıca fiber optik internet, bilgilerin elektrik yerine ışık şeklinde iletilmesine izin veren karmaşık bir teknolojidir. Daha uzak mesafelerde yüksek hızlı veri sağlamak için bir fiber optik kablo ağı kullanır.

Fiber Netin Özellikleri Nelerdir?

  • Fiber optik internet hızı 1 Gbps’ dir. Bu, çoğumuzun bildiği 50-100 Mbps kablodan 10 ila 20 kat daha hızlıdır.
  • Fiber optikler, daha yüksek hızlarda daha fazla kullanıcıyı ve daha fazla veriyi işleyebilmektedir.
  • Fiber optik internet hızı, aşırı yüklenmeye daha az duyarlı olduğu için yavaşlamaz.
  • Fiber optik internet sağlayıcıları daha az sinyal kaybına ve 10 kat daha fazla bant genişliğine sahip olduğundan; birden fazla cihaza bağlandığınızda hızınızın düşmez.

Düzce En Kaliteli İnternet Hakkında bilgi almak için bizleri takip ediniz.

Fiber İnternet ile ADSL Arasındaki Fark Nedir?

Fiber internet, standart ADSL internetten daha iyi, daha hızlı ve daha güvenilirdir. ADSL, genel olarak veri iletmede fiber internetten önemli ölçüde daha yavaştır, maksimum 200Mbps hız sağlayabilmektedir. Ayrıca standart geniş bant hizmetlerini taşıyan eski bakır telefon hatları, yeni fiber optik kablolar kadar hızlı veri taşıma kapasitesine sahip değildir. Yaygın olarak kullanılan en hızlı fiber internet seçenekleri 1.000 Mbps veya 1 Gbit’e kadar ulaşabildiğinden, çoğu deneyimlenen standart geniş bant hızından yaklaşık on kat daha hızlıdır.

Fiber İnternette Hangi Kablo Kullanılır?

Fiber internet teknolojisinde, ışık hızının yaklaşık %70’i kadar hızlı veri gönderebilen fiber optik kablo kullanılmaktadır.

Diğer geleneksel kablo türleri kadar şiddetli hava koşullarına duyarlı değildir, bu da kesintileri en aza indirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda elektriksel parazitlere etkili bir şekilde direnmektedir.

Düzce En Kaliteli İnternet Hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçiniz. Fiber internet kampanyalarımızdan faydalanmak için hemen başvurabilirsiniz.